Adet sancısına ne iyi gelir?

Adet sancısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Adet sancısı, rahim içi tabakasının yenilenmesi sonucunda meydana gelen şiddet bir ağrıdır. Sizlere bu yazımızda adet sanıcına ne iyi gelir, adet sanıcısı ağrısı nasıl azalır gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Size aktaracağımız doğal yöntemler sayesinde, ağrıların şiddetini azaltabilirsiniz. Eğer bu ağrılar yaşam kalitenizi çok fazla düşürüyorsa, bir hekime başvurmanız gerekebilir.

Adet sancısına, bitki çayları ve sıcak içecekler iyi gelmektedir. Aynı zamanda adet sancısı esnasında, öğünlerinizi hafif tutarak, azar azar ve sık sık yemek yemeniz gerekir. Aç kalmanız adet sanıcısını arttıracaktır. Alt karın bölgesine, parmak uçları ve avuç içi ile dairesel masajlar yapabilirsiniz. Koltuğa oturduğunuz zaman, ayaklarınızı uzatın ve altına yastık koyun. Çok şiddetli ağrı durumunda duş almak size iyi gelecektir.

Adet öncesinde ve adet sırasında, fiziksel güç harcamanız gereken işlerden uzak durmanız gerekmektedir. Çok fazla kendinizi yormanız kötü sonuçlar verebilir. Aynı zamanda egzersiz de yapmamanız gerekmektedir. E vitamini, çinko, kalsiyum tüketimi, adet sancısına iyi gelmektedir.

Adet Sancısına İyi Gelen Besinler

Adet sancısına iyi gelen besinleri tüketmeniz halinde, bu sorununuzu aza indirebilirsiniz. Eğer ağrınız çok fazla ise bu yöntemler sayesinde ağrınızı hafifletmeniz mümkündür. Aşağıda yer alan besinler, adet sancısına iyi gelen besinler grubuna girer.

  • Günde 3 bardak zencefil-limon tüketmeniz ağrınızı azaltır.
  • Fesleğeni kaynatarak içmeniz sancınıza iyi gelecektir. Günde 1 barda yeterlidir.
  • Bir bardak suya tarçın atarak tüketmeniz, adet sancınıza iyi gelecektir.
  • Şeker Kamışı Pekmezi
  • Papatya Çayı
  • Maydanoz

Etiketler: adet sancısına ne iyi gelir evde regl karın ağrısına ne iyi gelir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL