Bademcik şişmesine ne iyi gelir?

Bademcik şişmesine ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Bademcik, bağışıklık sistemimizin önemli bir parçasıdır. Sizlere bu yazımızda bademciğin iltihap nedeniyle şişmesine karşı, etkili yöntemlerden bahsedeceğiz. Şişme durumlarında yanma, kızarma ve ağrılar oluşmaktadır. Aynı zamanda konuşurken zorlanma, yutkunurken can acıması ve mide bulantısı da bademcik şişmesinin sonuçlar arasındadır. Gündelik hayatı oldukça zorlaştıran bademcik şişmesine karşı önlemler almanız halinde, tesiri azaltmanız mümkündür.

Bademcikler, gerekli tedbirleri almamanız halinde şişerler. Genel olarak soğuk havanın da etkisi ile şişen bademcikler, bağışıklık sisteminin zayıfladığını işaret eder. Bu gibi durumlarda doktora başvurmanız gerekebilir.

Sizlere bu yazımızda bağışıklık sistemini güçlendiren ve neticesinde bademcik şişmesine iyi gelen yöntemlerden bahsedeceğiz. Bunları uygulamanız halinde, bu rahatsızlığınızdan rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Çocuk yaşta yapılan bademcik ameliyatı ilerleyen yaşlarda bu tarz sorunlardan kurtulmanıza neden olacaktır.

Bademciğe Şişmesi Nasıl Geçer?

  • Limonlu su, c vitamini deposu olduğu için, bademcik şişmesine karşı etkilidir. Kısa süre içinde bademcik şişmesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Doğal antibiyotik olan sarımsak, bağışıklık sistemini güçlendirirken, hastalıklardan da korunmanız açısında sizlere yardımcı olur. Eğer tüketmek zor geliyorsa bir bardak su içinde bekletin ve için.
  • Tarçın, hastalıklara karşı mücadelede etkili bir çaydır. Tarçın çayını demleyerek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda tarçın tozu da sizlere bir çok sağlık konusunda yardımcı olmaktadır.
  • Ada çayı dinlendirici özelliği ve ağrı kesici olması ile bilinir. Günde 2 bardak ada çayı içmeniz boğaz hastalıklarınıza iyi gelecektir. Aynı zamanda bu sayede bademcik şişmesinin de önüne geçebilirsiniz.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL