Bel ağrısına ne iyi gelir?

Bel ağrısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Bel ağrısı, dönemsel bir rahatsızlık olabileceği gibi, kimi zaman kronik bir hal alabilmektedir. Kişinin gündelik hayatını direkt olarak olumsuz etkileyen bel ağrısı, bazı doğal yöntemler ile azaltılabilir. Sizlere bu yazımızda bel ağrısına neyi iyi geldiğinden ve bel ağrısı sorununu nasıl azaltabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bel ağrısı kişinin hareket yeteneğini kısıtlar. Nedeni ne olursa olsun çok ciddiye alınması gereken sorunlardan biri olan bel ağrısı, tedavi edilmediği zaman daha büyük sorunlara yol açabilir. Sizlere bu yazımızda bel ağrısını geçiren doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemler sayesinde kısa süre içinde bu ağrılardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • Bel ağrısı sorunu ile karşılaştığınız zaman ilk öneri her zaman için uzman bir hekime gözükmenizdir. Ancak, doğal besinler bel ağrısını geçirme konusunda sizlere oldukça yardımcı olur.
  • Lahana yaprakları önemli bir ağrı kesicidir. Bel ağrısı dışında bir çok ağrıyı durdurmada etkidir. Lahanayı kaynattıktan sonra tülbente sararak bölgeye kompres olarak uygulamak, ağrının geçmesi konusunda size yardımcı olur.
  • Zencefil de bel ağrısı için çok sık kullanılan doğan bir malzemedir. Zencefil köklerini sıcak bir kompres haline getirmek ve bölgeye 1-2 dakika uygulamak sizlere yardımcı olur.
  • Hindistan cevizi yağı da önemli bir ağrı kesicidir. Ağrıyan bölgeye direkt olarak ovalayarak masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz.
  • Hint yağı, eksi zamanlardan beri kullanılan, özellikle eklem ve diz ağrıları için etkili bir yöntemdir.
  • Bir fincan papatya çayı da gerilen ağrıları hafifletmek için size yardımcı olur.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL