Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Diş ağrısı, en şiddetli ağrılardan biridir. Beklenmedik anlarda, beklenmedik şartlarda gelen diş ağrılarına karşı bazı müdahalelerde bulunabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda diş ağrısına iyi gelen yöntemlerden bahsedeceğiz. Siz de bu yöntemleri uygulayarak bu şiddetli ağrıyı hafifletme şansına sahip olabilirsiniz.

Diş ağrısı hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere başına gelmiştir. Bazen uzun vadeli olan bu diş ağrıları, kimi zamanda en olmadık anda gelir ve insana dünyayı dar edebilir. Bazı şartlarda diş hekimine gitmek mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda pratik yöntemler ile diş ağrınızı azaltabilirsiniz.

Diş ağrısının birden fazla nedeni olabilmektedir. Diş çürükleri, 20’lik diş çıkartırken, diş dolgusunda yaşanan sorunlar, dişlerde meydana gelen kırıklar ağrı yapabilir. Herhangi bir diş sorunu yaşadığınız zaman, diş hekimine en kısa sürede başvurmanız gerekiyor. Diş ağrısı, genel olarak yemek yedikten sonra şiddetlenmektedir. Nedeni ise, diş aralarında ve çürüklerde birikintilerin artması olarak gösterilebilir. Sonrasında dişte ağrı ve sızı meydana gelir.

Diş Ağrısı Çözümleri

  • Diş fırçalamak ve diş artıklarını yok etmek, diş ağrısını azaltmak için tercih edilmesi gereken yöntemlerin başında geliyor. Diş ağrısının en temel nedeni bakterilerin ve yemek artıklarının sinirlere yaptığı etkidir.
  • Dişi ipi ve kürdan kullanmak, acil durumlarda işinize yarayabilir. Alkol ve kolonya ile dezenfekte ettiğiniz kürdanlar ile diş aralarınızı temizleyebilirsiniz.
  • Diş ağrıları en fazla gece vakti olmaktadır. Kan basıncının artması nedeniyle zonklamalar meydana gelebilir. Yüksek bir yastık kullanmak size yardımcı olacaktır.
  • Ağrıyan bölgeye uygulanacak olan buz, acının ve ağrının hafiflemesine neden olur. Yanağa buz uygularken mutlukla bez veya havluya sarmanız gerekiyor. Direk buzun dişe etki etmesi zarar verebilir.
  • Üzüm sirkesi ve taze su ile gargara yapmak diş ağrısını gidermek için etkili bir yöntemdir.

Etiketler: 20 lik diş agrisina ne iyi gelir 20 lik diş ağrısına ne iyi gelir evde diş ağrısına iyi gelen yöntemler diş ağrısına ne iyi gelir dolgu diş ağrısına ne iyi gelir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL