Egzamaya ne iyi gelir?

Egzamaya ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Bir cilt hastalığı olan egzama aynı zamanda atopik dematit olarak da isimlendirilmektedir. Cilt yüzeyinde meydana gelen kuruluk, kızarıklık, pullanma ve kaşıntı olarak karşımıza çıkan kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Toplum tarafından bulaşıcı olduğu gibi yanlış bir yargıya sahip olunan bu hastalık genellikle yatkınlığı olan kişilerde ortaya çıkmaktadır. Yani yakın bir akrabanızda yada ailenizden birinde varsa sizde de olması riski o derece fazladır.

Egzamanın ortaya çıkma sebepleri olarak bağışıklık sisteminin zayıflığı, stres, karaciğer problemleri, gıda alerjileri, temizlik ve kozmetik ürünlere karşı var olan bir hassasiyet, kullanılan ilaçların yan etkileri ve depresyon gösterilebilir.

Egzamanın Belirtileri Nelerdir?

Egzamanın kendini vücudumuzda nasıl su yüzüne çıkarttığını merak ediyorsanız, aşağıdaki maddeleri incelemenizde fayda var. Egzama kendini vücudumuzda genellikle;

Cilt yüzeyinde meydana getirdiği kaşıntı ve tahriş,

Ciltte oluşan tahriş ve kaşıntı sonucu kanama ve yanma,

Kuruyarak, pullanana ve çatlamış bir cilt,

İçi sıvı dolu olan kabarcıklar,

Deri renginde meydana gelen koyulaşma ve cildin pürüzlü bir yapıya geçmesi,

Kızarmış ve iltihaplı bir cilt yapısında belli eder.

Egzamaya İyi Gelen Doğal Ürünler

Egzama hastalığına iyi gelen doğal ürünleri sizler için araştırdık. Egzama hastalarının kullandığı ve şifa bulduğunu belirttiği doğal ürünler, yulaf tozu, aloe vera, salatalık, beyaz dut, papatya ve zerdeçaldır.

Ancak egzamaya iyi gelen ürünler kullanılmadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Çünkü egzama ciddi bir cilt sorunudur.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL