Faranjite ne iyi gelir?

Faranjite ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Faranjitin halk arasında bilinen ismi boğaz iltihabıdır. Faranjit, burun ve boğaz boşluğunun bulunduğu bölgenin arka duvarında meydana gelen iltihaplanma sonucu kendini gösterir. Faranjit bulaşıcı bir hastalıktır. Farinks kısmının iltihaplanması faranjit olduğunuzun göstergesidir. Farinks kısmı ağzımızı açtığımızda direk olarak karşıda görünen bölgedir.

Boğaz iltihabı kış ayları hastalığı olarak bilinir. Mikrop kaynaklı bir enfeksiyon sonucu boğazımızda meydana gelir. Hemen hemen her yaş grubunda faranjit rahatsızlığına rastlanır. Fakat bazı bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde daha sık görülmektedir. Faranjite yatkınlığı olan kişilerde görülen genel sorunlar;  yoğun stresli iş ortamında bulunanalar, düzensiz beslenme programına sahip olanlar, sağlıksız yiyecekler tüketenler, sigara kullananlar ve uyku bozukluğu olarak belirtiliyor. Bu gibi etkenlerin yanı sıra faranjiti tetikleyen bir diğer unsurunda genetik faktörlere bağlı olduğu belirtiliyor. Ayrıca ağızdan nefes alan kişilerin faranjite yatkınlığı daha fazladır.

Faranjit hastalığı karşımıza seste kısılma, ateş, boğaz kaşıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, boğaz kuruluğu, boğaz yanması, halsizlik ve burun akıntısı gibi belirtilerle çıkmaktadır. Faranjit problemiyle karşı karşıya kaldığınız durumlarda ilk olarak bir doktora danışmalısınız. Ardından tamamlayıcı tedavi olarak bizim önerdiğimiz bitkisel ürünleri kullanabilirsiniz.

Faranjite İyi Gelen Bitkiler

Günümüzde karşımıza sıkça çıkan rahatsızlıklardan biri olan faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir? Bulaşıcı hastalıklar arasında bulunan faranjite iyi gelen şifa kaynağı bitkileri sizler için araştırdık.

Faranjite iyi gelen doğal bitkiler;

  • Ekinezya
  • Ada çayı
  • Zencefil
  • Zerdeçal
  • Fesleğen
  • Nane
  • Limon.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL