Gastrite ne iyi gelir?

Gastrite ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Helicobacter pylori isimli zararlı virüsün midede oluşturduğu olumsuz etkiler sonunda mide zarında iltihap meydana gelir. Gastrit çoğunlukla bu iltihaptan kaynaklanır. Nadiren de olsa gıda tercihleri, kişi üzerindeki yoğun stres, madde bağımlılığı gibi sebepler de gastrite neden olur. Gastrit sosyal hayatı olumsuz etkiler ve yemek yeme zevkini de düşürür. Gastrite ne iyi gelir diyerek araştırma yapan hastalar düzenli olarak tedaviye devam ettikleri takdirde gastritten büyük oranda kurtulacaktır.

Gastrite Soda İyi Gelir Mi?

Gastrite soda iyi gelir mi diye düşünerek soda kullanmanın gastrite faydası yoktur. Aksine bazı uzmanlar tarafından zararı olduğu söylenmektedir. Gastrite ne iyi gelir, ne iyi gelmez, nelere dikkat edilmeli gibi hususlar hakkında yapılan araştırmalar sonunda faydalı olduğu kantine varılan çözümler şunlardır:

  • Tahin tüketmek gastrit için en ideal besin tedavisi olacaktır. Yemeklerden yarım saat önce iki yemek kaşığı tahin yemek midede oluşan ağrıları dindirir ve mideyi rahatlatır.
  • Probiyotik etkisi oldukça yüksek olan yoğurt tüketimi gastrit için ideal bir çözümdür. Doğal yoğurtlardan günde iki su bardağı kadar yemek ve bunu düzenli devam ettirmek mideye iyi gelecektir.
  • Vücudu rahatlatma etkisi oldukça iyi olan papatya çayını periyodik olarak içmek, mideye faydalıdır ve iltihabı azaltır.
  • Gastrit ağrısı geldiği zaman nane çayı içilirse, içerdiği bileşenler ile midenin rahatlamasını sağlar.
  • Mide asidine karşı en hızlı etki gösteren karambol tohumunu yemek, mideyi rahatsız eden fazla asidin yok edilmesine faydalıdır.
  • Bunların dışında yenip içilenlere dikkat etmek en önemli tedavidir. Az yağlı yemekleri tercih etmek, koyu yeşil yaprakları olan sebze yemek mide asidine karşı faydalıdır ve uzun süreli bağışıklık sağlar.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL