Güneş yanığına ne iyi gelir?

Güneş yanığına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Yaz mevsimlerinde, güneşe çok fazla maruz kalmak nedeniyle meydana gelen güneş yanığı, insanları rahatsız eden sonuçlar meydana getirebilir. Sizlere bu yazımızda güneş yanığına ne iyi geldiğinden, meydana gelen güneş yanıklarından nasıl kurtulabileceğinizden bahsedeceğiz. Doğal yöntemler sayesinde, istenmeyen güneş yanıklarından kurtulmanız mümkündür.

Ilık su ile duş almak, güneş yanığı sorunu yaşadığınız zaman, acınızı hafifletecek önlemlerden biridir. Aynı zamanda lavanta yağı ve karbonat da ısı dönüştürücü etki yaptığı için, güneş yanığı nedeniyle meydana gelen iltihabı yatıştırma özelliğine sahiptir. Aloevara jelini ince bir tabaka haline getirip yanık olan bölgeye uyguladığınız zaman, kısa süre içinde sonuç alırsınız.

Soğuk siyah çay, güneş yanığı olan bölge için birebirdir. Aynı zamanda dilimlenmiş salatalık, yanık olan bölgede gezdirilirse iyi gelecektir. Buz dolu poşette etkili çözümler arasında yer almaktadır.

Güneş Yanığına İyi gelen Doğal Yöntemler

  • Güneş nedeniyle yanık oluşan cildinizi yumuşatmak adına yulaf ezmesi tercih edebilirsiniz. Yulaf ezmesi ve kaynar su karışımını yanık olan bölgeye uygulayabilirsiniz.
  • Aloe Vera Jeli, yanık tedavisinde en fazla kullanılan temizleyicilerden biridir. Cildinizin yanan bölgesine bu jeli yedirmeniz gerekir.
  • Güneş nedeniyle kuruyan cildin gerilme nedeniyle ağrısını azaltmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz.
  • Yoğurt, güneş yanığına karşı kullanılan en eski yanık gidericilerden biridir. Yoğurt cildi yatıştırır ve soğutarak rahatlama hissi verir. Yoğurdu sürmeden önce dolapta bekletmeniz yardımcı olacaktır. Cilde sürüp 3-4 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulamalısınız.

Etiketler: güneş yanığına iyi gelen şeyler güneş yanığına ne iyi gelir evde güneş yanığına ne iyi gelir evde çözüm güneş yanıklarına iyi gelen şeyler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL