Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri İpuçları Sağlık

Çoğunlukla, kabızlık ve sindirim sorunları nedeniyle meydana gelen karın ağrısı, özellikle diyet yapan kişilerde çok sık görülür. Diyet yapan kişiler aynı zamanda kabızlık sorunu ile karşılaşarak, karın ağrısı şikayetlerinde bulunabiliyorlar. Sizlere bu yazımızda karın ağrısına iyi gelen besinlerden ve yöntemlerden bahsedeceğiz. Denenmiş olan bu yöntemleri uygulayarak, siz de bu sorununuzdan kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

Karın ağrısı, insan yaşam kalitesini düşüren ve genel olarak beslenme bozukluğu ile meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bazı zamanlarda ciddi rahatsızlıklarında habercisi olabilmektedir. Sürekli olarak karın ağrısı sorunu ile karşılaşıyorsanız, ev yapımı tedaviler ile çözüm bulabilirsiniz.

Karın Ağrısına İyi Gelen Besinler

  • Limon suyu, karın ağrısı için en fazla kullanılan besinlerin başında geliyor. Asidik olan limon suyu su ile karıştırılarak tüketilmesi halinde, karın ağrısı şikayetinizin hafiflemesine neden olabilir.
  • Ballı su da güvenilir bir karın ağrısı geçirme yöntemidir. Güvenli bir müshil olan bal, bağırsak hareketlerinde hızlanmalara neden olur. Bu şekilde sindirim sorunlarının çok rahat bir şekilde önüne geçme şansına sahip olabilirsiniz. Bal aynı zamanda sindirim sistemini güçlendirir.
  • Keten tohumu, karın ağrısını azaltmada etkili bir baharattır. Çok miktarda lif içeren keten tohumu, karın ağrısını önlemede etkilidir.
  • Pekmez de, karın ağrısına iyi gelen birleşenlere sahiptir. Sıcak su ile pekmezi sıvılaştırmanız tüketimi daha kolaylaştırır.
  • Şiddetli karın ağrılarına çözüm besinlerinden biri de yoğurttur. Her derde deva olan yoğurt, karın ağrısı sorunu ile karşılamanız halinde de tüketmeniz gereken besinler arasında en başta gelir.
  • Aç karna tüketilen bir adet incir de, karın ağrısını geçirmek için birebirdir. Aynı zamanda kuru incir de tüketebilirsiniz.

Etiketler: karın ağrısına iyi gelen şeyler karın ağrısına ne iyi gelir karın ağrısına ne iyi gelir evde karın ağrısını ne geçirir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL