Kulak ağrısına ne iyi gelir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Kulak ağrısı genel olarak kulağın ortasında yer alan östaki borusunun tıkanması nedeniyle meydana gelir. Geceler oldukça fazla rahatsızlık veren kulak ağrısını engellemek için bir takım doğal yöntemler bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda, kulak ağrısına neyin iyi geldiğinden ve kulak ağrısını nasıl geçirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Kulak ağrısı genel olarak yüksek sese maruz kalma, soğuk algınlığı, kulak kiri, su kaçması gibi nedenlerden meydana gelmektedir. Tüm yaşlardaki insanların başına gelebilecek bu rahatsızlıktan kurtulmak için bir takım yöntemler vardır. Genel olarak bakıldığı zaman kulak ağrısı çocuklarda çok daha sık görülmektedir. Aynı zamanda iltihaplanma sonucu kulak ağrısı meydana geldiyse doktora gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kulak Ağrısını Geçirme Yöntemleri

  • Kulak damlaları, kulak ağrısı için en etkili çözümlerden biridir. Kulak damlası ile, kulak bölgesine meydana gelen tıkanıklığı kısa süre içinde açabilirsiniz. Damlatırken dikkatli olunmalı ve gereğinden fazla uygulanamamalıdır.
  • Kulak ağrısı için aynı zamanda doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Susam yağı ve sarımsak ile hazırlanan kulak damlası, ağrının geçmesi için etkili olacaktır.
  • Seyreltilmiş limon suyu da, kulak ağrısını geçirebilecek önemli bir yöntemdir. Bir çay kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı suyla karıştırıp 1-2 dakika kısık ateşte ılıyarak, 2-3 damla kadar damlatabilirsiniz.
  • Isı, kulak ağrısını azaltmak için önemli bir yöntemdir. Gerekli ısıyı sağlamak için fincan tabağı teflonda ısıtarak kulağınıza havlu yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bu sizin kulak ağrınızın azalmasına neden olacaktır.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL