Mide ağrısına ne iyi gelir?

Mide ağrısına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Mide ağrısını azaltmak veya sonlandırmak için ağrıya neden olan etkenleri ortadan kaldırmak için kuraldır. Mide ağrısına iyi gelen ilaçların kullanılması ve mide ağrısına iyi gelen besinler, önemli bir çözüm yol olmaktadır. Aynı zamanda şifalı bitkiler yardımı ile de mide ağrısı azaltılabilir. Mide ağrısının tam olarak nedenini bulmak için ilaç tedavisinin doktor kontrolünde yapılması gerekir. Bu şekilde daha iyi sonuç alma şansına sahip olursunuz. Sizlere bu yazımızda mide ağrısına neyin iyi geldiğinden bahsedeceğiz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Besinler

Mide ağrısı yaşadığımız zaman en etkili çözüm doktora gitmek olsa bile, bazen bunun için imkanımız olamayabiliyor. Sizlere bu yazımızda doktora gitmeden, mide ağrısını nasıl hafifletebileceğimizden bahsedeceğiz.  Bazı besinler, mide ağrısı için ilaç niteliği taşıyabiliyor. Kesin olarak mide ağrısı ortadan kalkmasa bile, büyük bir çözüm olabiliyor.

  • Limon ve kimyon, mide ağrısına etkili çözüm için 2 önemli besin ögesidir. Asit-baz oranın dengelenmesine yardımcı olan kimyon-limon karışımı sayesinde, ağrınızı gidebilirsiniz.
  • Yoğurt sindirimi kolaylaştıran ve bu etkisi ile birlikte, mide ağrısına çözüm olan bir besindir. Sindirim yavaşlığı ve hazımsızlık nedeniyle meydana gelen mide ağrılarına yoğurt iyi gelir.
  • Mide kaslarının kasılması ile oluşan mide ağrıları için papatya çayı etkili bir çözümdür. Mide ağrısı sinir ve stres kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle bu tarz çözümler işinize yarayabilir. Aynı zamanda hazımsızlığı gidermede de etkilidir.
  • Süt, mideyi yatıştıran ve sindirimi kolaylaştıran bir sıvıdır. Her sabah bir bardak tüketmek oldukça iyi gelir.

Etiketler: mide ağrısına evde çözüm mide ağrısına ne iyi gelir mide ağrısına ne iyi gelir evde mide sancısına ne iyi gelir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL