Mide üşütmesine ne iyi gelir?

Mide üşütmesine ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Mide üşütmesi en çok soğuk havalarda meydana gelen, beraberinde başka sağlık sorunlarına da neden olabilen bir rahatsızlıktır. Sizlere bu yazımızda mide üşütmesine neyin iyi geldiğinden bahsedeceğiz. Gastroenterit olarak da bilinen mide üşütmesi, bakteri, virüs ve parazitlerin meydana getirdiği bir sorundur.

Mide üşütmesi, mideden daha çok bağırsaklarda etki gösterir. Bulantı, ishal ve kusma gibi semptomlar bu duruma etki edebilir. İlaçlara ek olarak evde doğal malzemeleri kullanmak, daha hızlı iyileşmenize neden olacaktır.

Mide Üşütmesi Nasıl Geçer?

  • Mide üşütmesine ishal kusma ve ateş eşlik ediyorsa derhal doktora gözükmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda aşağıda yer alan doğal yöntemleri kullanarak, iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.
  • Nane-limon bilinen en klasik mide hastalıkları panzehridir. 1 bardak su nane/limonu beş dakika kadar kaynattıktan sonra süzerek içmeniz, size iyi gelecektir.
  • Bal, doğal bir antibiyotiktir. Midenizi rahatsız eden bakterilere karşı savaşmanız için önemli bir etken olan bal, limon suyu ile karıştırılırsa daha etkili olur. Aynı zamanda bitki çaylarına karıştırarak da tüketebilirsiniz.
  • Ağır kesici özelliği olan Zencefil aynı zamanda anti-viraldır. Mide üşütmesine de etkili olan bu yöntemi çay olarak içebilir veya çiğ olarak tüketebilirsiniz.
  • Kırmızı soğan da midenize rahatsızlık veren mide üşütmesi ile savaşmanızda size yardımcı olur. Suyunu çıkardığınız soğana, bal ekleyerek içebilirsiniz.
  • Yoğurt, mide bulantısı ve mide üşütmesine iyi gelen yiyecekler grubundadır.
  • Keten tohumu, içerdiği mineraller nedeniyle sağlık deposu olarak bilinir. Mide kramplarına kadar tüm sorunlara çözüm getirir.
  • Karabiber ve karanfil de etkili mide üşütmesi tedavi yöntemleri arasındadır

Etiketler: mide üşütmesi mide üşütmesi nasıl geçer mide üşütmesine ne iyi gelir mide üşütmesine ne iyi gelir evde


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL