Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürüğe ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Öksürük, solunum yolu rahatsızlığı başta olmak üzere bir çok hastalığın habercisi olabilir. Etkili bir tedavi için, öksürüğe eşlik eden rahatsızlıkların ve belirtilerin en doğru şekilde değerlendirilmesi çok önemlidir. Sizlere bu yazımızda öksürük hakkında genel bilgiler vereceğiz ve öksürüğe neyin iyi geldiğinden bahsedeceğiz. Bazı doğal yöntemler ile, bu rahatsızlığınızı hafifletme şansına sahip olabilirsiniz.

Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürüğün bir hastalık olmadığını unutmamak gerekir. Öksürük, solunum ve boğaz yollarını temizleyen bir savunma mekanizması olarak gösterilir. Akut-kronik ve balgamlı-balgamsız olmak üzere 2 ana sınıfa ayrılmaktadır. Öksürük krizleri, mikrobik bir hastalık nedeniyle meydana geliyorsa, enfeksiyon tedavisi, nefes açıcı tedavi gibi yöntemler ihtiyaç olabilir. Öksürükten tam anlamı ile kurtulmak için, buna neden olan bulgulardan kurtulmak gerekir. Öksürük nasıl geçer sorusu için şu şekilde önerilerde bulunabiliriz;

  • Dengeli ve düzenli beslenmek
  • C vitamini almak
  • Kirli ve tozlu ortamdan olabildiğince uzak durmak
  • Uyku düzenine dikkat etmek ve düzenli beslenmek
  • Bol sıvı almak

Öksürüğe en fazla neden olan maddelerden biri sigaradır. Sigaradan uzak bir hayat yaşamak, öksürük ile beraber bir çok sağlık sorunundan da kurtulmak için en önemli noktadır. Aynı zamanda öksürüğünüzü yumuşatmak için, sütün içine bal karıştırmak ve karabiber eklemek etkili bir yöntem olacaktır. Aynı azmanda en etkili öksürük şurubu, günde 2-2,5 litre su tüketmektir.

Öksürük şurubu, doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Eğer kuru bir öksürüğünüz var ise, öksürük şurubu kullanımı şiddetin artmasına neden olabilir. Öksürüğe iyi gelen bitki çayları da oldukça etkili çözümler arasındadır. Ayva da öksürüğe iyi gelen besinlerin başına geliyor.

Etiketler: bebeklerde öksürüğe ne iyi gelir evde çoçuklarda kuru öksürük ne iyi gelir çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir çoçuklarda öksürük nasıl giderilir çoçuklarda öksürük ne iyi gelir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL