Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Saç, sürekli olarak değişen, gelişen ve hareket halinde olan bir ortandır. Yaşam döngüsü içinde kimi zaman saçlar zarar görebilir. Saçın evrimini ve yapısını bilmeden onu tam olarak nasıl koruyacağımızı bilemeyiz. Saçların her ne kadar hayati önem taşıyan fonksiyonları olmasa da, özellikle estetik açısından oldukça önemlidir. Sizlere bu yazımızda özellikle erkeklerde meydana gelen saç dökülmesi sorununa karşı neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

  • Kurubaklagiller, saçın ihtiyacı olan proteinleri barındırır. Kuru fasulye, mercimek, nohut gibi besinler yanında peynir, yoğurt ve yumurta gibi hayvansal gıdalar da protein kaynağıdır. Bu besinleri tüketmek saç sağlığımız açısından çok önemlidir.
  • Eğer saç dökülmesi, ciddi bir metabolizma hastalığından ileri geliyorsa, fındık, fıstık, badem, ceviz tüketimi çinko ihtiyacını karşılayacağı için, aç dökülmesini durdurabilir.
  • Saç temizliğine dikkat etmek, saçı korumak dökülmesini engellemek için çok önemlidir. Doğal şampuanlar tercih edilmelidir. Aksi takdire, saçın dökülmesi engellenmez.
  • Güvenilir yerlerden alınan saç bakım yağları, saçlarınızın dökülmesine karşı etkili olabileceği gibi, ölü hücreyi canlandırarak tekrar saç çıkmasına yardımcı olabilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesinin tedavisi, dökülmenin tam sebebine göre değişim göstermektedir. Bu nedenle saç dökülmesinin nedeni tam olarak bulunmalıdır.  Dermatoloji, dahiliye, endokrin uzmanlarının ortak çalışmaları sonucunda neden bulanabilir. Saç dökülmesi, eğer bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıktıysa, o hastalığın tedavi edilmesi, saç dökülmesini durduracaktır. Saç dökülmesi, daha çok erkeklerde görülen bir durumdur. Bunu hormanal olarak açıklayabiliriz.

Etiketler: dökülen saçlara ne iyi gelir saç dökülmesine karşı ne iyi gelir saç dökülmesine ne iyi gelir saç dökülmesine ne iyi gelir evde


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL