Ses kısıklığına ne iyi gelir?

Ses kısıklığına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri

Ses kısıklığı herkesin karşılaşabileceği, en fazla yaşanan sorunlardan biridir. Kimi zaman soğuk bir şey içmemiz bile, ses kısıklığı sorununun baş göstermesine neden olabilir. Bu nedenle ses kısıklığı sorunu ile karşılaşmamak için neler yapmamız gerektiğini bilmemiz önemlidir. Aynı zamanda bu sorun ile karşılaştığımız zaman, ses kısıklığına ne iyi gelir sorusunun cevabını biliyor olmamız bize yardımcı olacaktır. Ses kısıklığı özellikle çok konuşması gereken meslek gruplarına mensup olan kişilerden sıkça görülür. Özellikle öğretmenler, ses kısıklığı sorunu ile çok fazla dert yaşar.

Ses Kısıklığına İyi Gelen Yiyecekler

  • Bal, ses kısıklığına karşı etkili olan besinler arasında ilk sıradadır. Boğazı yumuştan bu besin aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir.
  • Limon, tıpkı bal gibi ses kısıklığını geçirmede en etkili besinler arasındadır. C vitamini bulunduruyor olması da ayrı bir etki yaratır. İsterseniz limon ve balı karıştırarak tüketebilirsiniz.
  • Zencefil, ister toz halinde olsun ister taze olsun, ses kısıklığına karşı etkili bir besindir.
  • Doğal antibiyotik grubunda yer alan sarımsak, ses kısıklığına iyi gelen besinler arasındadır. Günde 1-2 diş sarımsak tüketerek ses kısıklığı sorununuzu kökten çözebilirsiniz.
  • Siyah turp-bal karışımı ses kısıklığı ve soluk algınlığı gibi sorunlara karşı etkili bir çözümdür.
  • Ekinezya çayı ve papatya çayı da ses kısıklığına karşı oldukça etkilidir.

Ses kısıklığı sorunu, çok fazla yaşanan sorunlardan biridir. Eğer bu yöntemler ses kısıklığına çare olmaz ise bir uzmana danışmanız gerekebilir.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL