Soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Yazar: Emre Ev Çözümleri Sağlık

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber tedbirli giyinmeyen kişilerin en çok karşılaştığı problem soğuk algınlığıdır. Soğuk algınlığı; kişilerde baş ağrılarına, sürekli öksürmeye, burun akıntısına ve boğaz enfeksiyonlarına sebep olur. Soğuk algınlığının derecesi önemlidir ve ilk aşamalarda bulunan soğuk algınlığı türleri için ilaç tedavisine gerek görülmemektedir. Derecesi az olsa da soğuk algınlığı hayatı olumsuz etkiler. Öncelikle bolca dinlenmeyi gerektiren tedavi sürecinde birçok doğal tedavi yönteminden yararlanılabilir. Nezle, grip gibi kış hastalıklarına yakalanan kişiler öncelikle soğuk algınlığına ne iyi gelir araştırması yaparak kendilerine şifa aramaktadır. Bu konuda alternatif tıp farklı yöntemlerle ışık tutmaktadır.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Karışımlar

Anti bakteriyel özelliği sayesinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan sarımsak soğuk algınlığında da akla gelir. Bir diş sarımsak, iki çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı bal ve kırmızıbiber karışımından meydana gelen sarımsak kürü soğuk algınlığının etkilerini kısa sürede yok edecektir. Bu karışım dışında soğuk algınlığına ne iyi gelir diyenler için aşağıdaki önerileri sıralamak mümkündür:

  • Sıcacık tavuk suyu çorbası
  • Bal ile limon karışımından meydana gelen şurup
  • Okaliptüs
  • Portakal suyu
  • Tarçın ve karanfil çayı
  • Zencefil çayı
  • Ilık suda çözülmüş tuz karışımı ile gargara

Bu yöntemlerin birkaçı birlikte uygulanabilir. Doğal yöntemler olduğu için zararı olmayacaktır. Ancak bilinmesi gerekir ki bu yöntemlerle birlikte uygulanacak en önemli husus bol bol dinlenmektir. Vücut direnci dinlenme ile daha da aratacaktır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL